Միջխորհրդարանական միության 138-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Նիկոյանը, Շուշան Սարդարյանը, Լենա Նազարյանը, Շաքե Իսայանը, Կարեն Ավագյանը եւ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, մարտի 24-28-ը կլինի Ժնեւում (Շվեյցարիայի Համադաշնություն):
Նախատեսվում են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի նստաշրջանին:

On March 24-28, delegation led by the President of the RA National Assembly Ara Babloyan, comprised of the RA NA deputies Samvel Nikoyan, Shushan Sardaryan, Lena Nazaryan, Shake Isayan, Karen Avagyan and the RA NA Chief of Staff, Secretary General Ara Saghatelyan, will be in Geneva (Swiss Confederation) to take part in the works of the 138th Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU).
A number of bilateral meetings were scheduled.
Within the framework the RA NA Chief of Staff, Secretary General Ara Saghatelyan will take part in the Session of the Association of the Secretaries General of the Inter-Parliamentary Union.